Toogle Left

Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo,

Dyrektor SP 6 w Będzinie informuje, iż w dniu 27.08.2021 na stronie szkoły zostanie zamieszczony harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

z poważaniem

Monika Wójtowicz-Paszkowska

dyrektor szkoły

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Raport przygotowany na zlenienie MEiN przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej pn. Jak wspierać uczniów po  roku epidemii? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i  zdrowia psychicznego. Przedstawione w raporcie wnioski powinny być wskazówką do zapewniania uczniom odpowiedniego wsparcia po powrocie do nauki stacjonarnej.

Link do raportu
https://www.gov.pl/attachment/436a7159-9814-4e9c-a578-afd585faf81d

W naszym mieście znajduje się Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która bezpłatnie wspiera rodziców, uczniów i nauczycieli w zakresie diagnozy przyczyn trudności w realizacji procesu edukacyjno-wychowawczego przez dzieci. Dodatkowo prowadzi zajęcia terapii, psychoedukacji i psychoprofilaktyki oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych: http://ppp.bedzin.pl/

Nasza szkoła bierze udział w kampanii „POSTAW NA RODZINĘ!”

Wspieramy pozytywny obraz rodziny, bo to naprawdę skuteczna metoda chronienia młodych ludzi przed alkoholem i innymi używkami.

Mamy dla siebie czas! – to hasło edycji 2020

Apelujemy, by codziennie wygospodarować choć odrobinę czasu dla najbliższych.

Prosimy zapracowanych rodziców, aby poświęcili trochę uwagi dzieciom.

Najmłodszych zachęcamy do  spędzania czasu z mamą i tatą na wspólnych i atrakcyjnych zabawach.

 Budujemy solidarność  międzypokoleniową i wzmacniamy więzi

TO NAJSKUTECZNIEJSZA PROFILAKTYKA!

W ramach kampanii przeprowadzimy kilka konkursów. Termin nadsyłania wszystkich prac konkursowych: 2 grudnia 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w następujących konkursach:

Konkurs plastyczny  - „Grunt to rodzinka”

Zasady konkursu

1.Wykonaj pracę, która zaprezentuje wspólne spędzanie czasu w rodzinie. Technika pracy dowolna. Rozmiar pracy- format A4.

3.Zeskanowaną lub sfotografowaną pracę prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs plastyczny  - „Grunt to rodzinka”

Konkurs fotograficzny -  „Wymarzony dzień z rodziną”

Zasady konkursu:

1.Zrób zdjęcie, które przedstawi ciekawe i interesujące chwile spędzone z rodziną.

2.Fotografie  prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs fotograficzny -  „Wymarzony dzień z rodziną”

Konkurs literacki – „ Z rodzinką najlepiej!”

Zasady konkursu

1.Napisz wiersz o swojej rodzinie.

2.Wiersz prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs literacki – „ Z rodzinką najlepiej!”

Konkurs na prezentację multimedialną „ Aktywny czas z rodziną”

Zasady konkursu:

1.Wykonaj prezentację multimedialną w programie Power Point, w której zaprezentujesz , jak aktywnie spędza czas Twoja rodzina. Prezentacja maksymalnie może liczyć 5 slajdów.

2.Prześlij prezentację na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila napisz: Konkurs na prezentację multimedialną „ Aktywny czas z rodziną”.

 

 FE POPC pion pl 1 rgb
 Projekt „Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa wynikającą z pandemii. Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do prowadzenia lekcji na odległość. Przy wsparciu funduszy unijnych wyposażamy w taki sprzęt szkoły, które udostępniają go potrzebującym uczniom i nauczycielom.

Ministerstwo finansuje zakupy poczynione od 16 marca, czyli od dnia zawieszenia zajęć w szkołach. Większość samorządów, które złożyły wnioski nie czekały z zakupami. Kupiony sprzęt jest już u uczniów i nauczycieli.

Dodatkowe pieniądze dla samorządów to efekt zmian w programie Polska Cyfrowa, przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pomogły także szybkie i przyjazne działania oraz decyzje Komisji Europejskiej.

 
 

klasa I  - mgr  Barbara Pietras

klasa II  - mgr Iwona Szczygieł

klasa III a - mgr Barbara Bochenek

klasa III b - mgr Alicja Lagierska

klasa IV - mgr Mirosława Dzienia

klasa V - mgr Joanna Sączewska

klasa VI - mgr Joanna Słowik

klasa VII a - mgr Dorota Wieczotrek - Piętak

klasa VII b - mgr Kamil Mijała

klasa VIII a - mgr Małgorzata Chojnacka

klasa VIII b - mgr Agata Dworniczak

Jak pomoc dziecku

Zakladanie i zdejmowanie maseczki

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk