kan17 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”.  Miło nam ogłosić, że Paulina Kubik  z klasy IV i  Jan Koryciński z klasy III a zostali wyróżnieni w tegorocznej edycji tego konkursu. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wyróżnionym – gratulujemy!  Konkurs wywodzi się z Australii (stąd nazwa KANGUR), gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów oraz udział w intelektualnej zabawie. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs ma charakter testu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów, podnoszą jego atrakcyjność. W naszej szkole w konkursie brało udział 35 uczestników w następujących kategoriach, MALUCH, BENIAMIN, KADET.

kodW dniu dzisiejszym pracownicy Będzińskiej Straży Miejskiej przeprowadzili w naszej szkole bezpłatne znakowanie rowerów i hulajnog. Dzieci z radością podawały swoje dane, gdyż wiedziały, że od dzisiaj ich pojazdy będą bezpieczne. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Po oznakowaniu rowerów dzieci otrzymały znaczki odblaskowe oraz książeczki "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".
katJest nam niezwykle miło poinformować, że uczniowie klasy klasy 8b Wiktor Katolik i Filip Kaleta zdobyli 3. miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM „JESTEŚMY CZĄSTKĄ PRZYRODY” , którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy oraz umiejętnościami z przedmiotów przyrodniczych. Gratulujemy!!
talentPo dwóch latach przerwy powrócił w nasze szkolne progi „Pokaz Talentów”. Zgodnie z dewizą "chyba się odważę, co umiem to pokażę" nasi uczniowie zaprezentowali różnorodne umiejętności: tańczyli, śpiewali, rysowali, recytowali, grali na instrumentach, wykonywali pokazy akrobatyczne i popisy umiejętności sportowych. Wspaniała publiczność (uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami) reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów i sportowców doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia w kolejnej edycji szkolnego „Mam talent”.
nadZ radością informujemy, że uczennica klasy 8b Nadia Wojciechowska zajęła 1. miejsce w wojewódzkim konkursie plastyczno - językowym na ilustrację idiomu angielskiego - As old as the hills - stary jak świat. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.