zyc w 19

infoBędzin i podległe miastu instytucje podczas zapowiedzianego na najbliższy poniedziałek strajku nauczycieli dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki protestu dla dzieci/uczniów i ich rodziców.

Swą pomoc w opiece nad uczniami i wychowankami będzińskich szkół podstawowych i przedszkoli zaoferowały miejskie instytucje kultury i sportu, które przygotowały specjalną ofertę zajęć dla dzieci na czas trwania protestu nauczycieli w dniach 11 – 17 kwietnia 2019 r.

infoDyrektor Szkoły informuje, że zaplanowany na dni 15,16 i 17 kwietnia 2019 r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Uczniowie zgłaszają się do szkoły o godz. 8.20.

infoDyrektor SP 6 w Będzinie informuje, że w związku z zaplanowanym na dzień 8 kwietnia 2019r. ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, w tym dniu w szkole zaplanowano zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów. Opiekę nad uczniami sprawować będą Dyrektor i Wicedyrektor szkoły. Ponadto informuję, iż uczniowie korzystający z wyżywienia w szkole będą mieli w tych dniach zapewniony posiłek w postaci obiadu.

Strajk w oświacie – ważne dla rodziców!

Procedury sporu zbiorowego rozpoczęły związki zawodowe zrzeszające pracowników oświaty. Zakończone referenda w sprawie strajku w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto Będzin potwierdziły, że wszystkie placówki oświatowe przystępują do protestu. Strajk rozpocznie się 8 kwietnia 2019 roku i trwać będzie do odwołania. Tego dnia znana będzie rzeczywista liczba nauczycieli, którzy wezmą w nim udział.