zakZakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca o godzinie 9 00

Msza święta odbędzie sie o godzinie 8 00.

infoSzanowni Państwo!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie informuje, iż w związku z nasilającą się falą upałów Państawa dzieci mogą pozostać w domu (jeśli są Państwo w stanie zapewnić im opiekę) i będzie to nieobecność usprawiedliwiona przez szkołę.

majRowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Już drugi rok bierzemy udział w tej akcji, dzięki czemu droga do szkoły stała się atrakcyjna i wesoła. Mimo niepogody i trudnych warunków atmosferycznych chętnych nie brakowło. Najaktywniejsi okazali się uczniowie  klasy 5b, 1 b i 2 b. Gratulujemy i zapraszamy za rok do wzięcia udziału w Kampanii - Rowerowy Maj!

IIbJak co roku, obchodziliśmy Dzień Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej. Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie wiedzy. Pytania dotyczyły życiorysu pisarki i znajomości utworów: Pimpusia  Sadełko, Na jagody, Zimowy dzień, W górach i innych. Zwyciężyły klasy: ósma, siódma i czwarta. W konkursie plastycznym na komiks na podstawie utworów Marii Konopnickiej wśród uczniów klas starszych zwyciężyli uczniowie z klasy czwartej Oliwia Nowak i Dominik Nowak a wśród klas młodszych zwyciężyła Magdalena Imiołek z klasy pierwszej.  W konkursie na najlepszy kostium największą pomysłowością wykazali się uczniowie klas młodszych. Następne święto za rok! Czekamy z niecierpliwością!

karinaKarina Binko, uczennica klasy VII zobyła wyróżnienie w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Moja ziemia - czysty świat, pt.: "Zagrożeni - w obronie zwierząt". Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!