wosp1Jak świat długi i szeroki młodzi ludzie kwestowali na rzecz Fundacji WOŚP. Pomaganie jest dziecinnie proste! Bardzo dobrze wiedzą o tym nasi wolontariusze: Natalka, Marysie (małe i duża), Lenka, Elena, Oliwia, Miłosz, Ilia, Stasiu, Dominik, którzy dzisiaj w niedzielę 29 stycznia kwestowali cały dzień. Wiemy, że ten Finał jest wyjątkowy. Pierwszy raz Orkiestra gra dla wszystkich – zarówno  dla małych, jak i dużych. „Chcemy wygrać z sepsą!” – to temat tegorocznej zbiórki. Za nami moc niezwykłych wydarzeń i akcji, których celem jest jedno – wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w pomaganiu potrzebującym. Wolontariusze – duzi i mali – dziękujemy, że gracie razem z nami już od wielu lat!

instytutW bieżącym roku Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Aby zachęcić ich do częstego sięgania po książki i regularnego czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najblizszych, każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał specjalną Wyprawkę Czytelniczą. W każdej  wyprawce znajduje się "Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych oraz broszura "Ksiązką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" -  która jest poradnikiem dla rodziców, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zbawy i aktywnoąci związane z tekstami książek. Wszystkim pierwszakom i ich rodzicom życzymy miłej lektury!

jjjUczniowie klasy 4 a wzięli udział w II REGIONALNY KONKURSIE LITERACKIM "ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ- ŚWIĘTA". Celem konkursu  było rozwijanie umiejętności tworzenia wypowiedzi literackiej oraz uwrażliwienie na krzywdę zwierząt i pobudzanie empatii. Zadaniem  uczestników  konkursu było napisanie opowiadania nawiązującego do hasła konkursu: "ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ - ŚWIĘTA". Historia miała być przedstawiona z perspektywy wybranego zwierzątka, które przeżywa przygody podczas Świąt Bożego Narodzenia (narratorem opowiadania miało być zwierzę). Inspiracją do napisania opowiadania mogły być książki Waldemara Cichonia o kocie Cukierku lub Marcina Pałasza o psie Elfie. Miło nam poinformować, że Jan Koryciński  - czwartoklasista został laureatem III miejsca w kategorii klas IV - VI. W konkursie wzięła też udział Weronika Pałucha. Gratulujemy pierwszych prób literackich    i mamy nadzieję, że to początek dalszych sukcesów.

kkkkKarnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.Tak też było i u nas. W dniu dzisiejszym, w sali gimnastycznej pojawił się najprawdziwszy wodzirej i ŕóżnokolorowe postacie. Można było podziwiać: wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, motyle, Czerwonych Kapturków …, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas tańców, zabaw i pląsów było bardzo kolorowo I wesoło, wszyscy bawili się znakomicie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Do zobaczenia za rok!

kpPrace uczniów klas I – III z naszej szkoły zostały zgłoszone do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym  „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”. W ocenie liczyła się pomysłowość, oryginalność, staranność i estetyka wykonania. W konkursie I miejsce zajęła Lena Fidzińska, uczennica klasy I, a II miejsce zajęła  Maja Walo również uczennica klasy I. Wyróżnienia otrzymały Marysia Machoń z pierwszej klasyi Oliwia Musialik  uczennica drugiej klasy. Brawo! Gratulujemy super pomysłów!