gorW Ośrodku Kultury w Grodźcu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie tańcem, śpiewem i poezją uczcili święto górników - Barbórkę. Przedstawienie rozpoczęło się pantomimą. Grupa górników zjechała windą pod ziemię i zapoznała widzów z codziennym górniczym trudem. Zobaczyliśmy pracę górników na ścianie, spotkanie z Barbórką oraz skarbnikiem, a także niebezpieczeństwa, z jakimi spotykają się podczas pracy na dole.

dzszW wigilię świętego Andrzeja obchodziliśmy dzień szkocki związany z pobytem nauczycieli naszej szkoły w Edynburgu w programie Erasmus plus. Cała szkoła została przyozdobiona szkockimi symbolami: tartanem, niebieskimi flagami z krzyżem Św. Andrzeja patrona Szkocji, ostami, rysunkami ze szkockimi krajobrazami. Dekoracjami były także konkursowe prace zamków szkockich i potworów z Loch Ness.

ware30 października 2019 r. uczniowie klasy 6a i 6b  brali udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej z Dąbrowy Górniczej pt."Dlaczego jest tak gorąco?" Zajęcia dotyczyły przyczyn i potencjalnych skutków ocieplenia klimatu. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące zmian klimatu, ich wpływu na nasze życie oraz na dalsze losy naszej planety.

znamieUczniowie klasy 7a oraz 8a uczestniczyli w zajęciach dotyczących czerniaka  w ramach realizacji programu profilaktyczno-edukacyjnego „Znamię! Znam je?”. Obejrzeli specjalnie przygotowany filmik, dzięki któremu  dowiedzieli  się, jak prawidłowo sprawdzać skórę i uchronić się przed czerniakiem. Wykonali plakaty promujące sposoby ochrony przed promieniowaniem UV oraz odradzające korzystanie z solarium.

war26 listopada 2019 r. odbyło się podsumowanie ponadregionalnego konkursu „Zagrożone gatunki” organizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia i My w Dąbrowie Górniczej. Celem konkursu było poszukiwanie i przyswojenie  informacji o zagrożonych gatunkach  roślin i zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem  gatunków występujących na terenie Polski i naszego regionu.