Szanowni Państwo,

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:

• metodą samospisu internetowego

aplikacja dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/,

• metodą wywiadu telefonicznego, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99,
  • z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:

• Charakterystyka demograficzna osób,
  • Aktywność ekonomiczna osób,
  • Poziom wykształcenia,
  • Niepełnosprawność,
  • Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
  • Charakterystyka etniczno-kulturowa,
  • Gospodarstwa domowe i rodziny,
  • Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań”  https://loteria.spis.gov.pl/

Do wygrania cenne nagrody!

ksaSzkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie była organizatorem  Międzyszkolnego Konkursu „Bądź bezpieczny na drodze”.  Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie komiksu na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Z przyjemnością informujemy, że praca Dominiki Ratajczyk, uczennicy kl. 3a zajęła I miejsce, a komiks Ksawiera Palki, ucznia kl. 3b - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

kamTegoroczny Rajd na Dorotkę odbył się w innej formie niż dotychczas. Z uwagi na pandemię zorganizowano zdalnie konkurs „Tajemnice kościoła św. Doroty”. Zgłoszone zespoły miały za zadanie przedstawić historię, ciekawostki bądź legendy związane z kościołem na „Dorotce” w dowolnej formie, np. filmiku, plakatu, komiksu. Spośród nadesłanych prac wyłoniono trzy zespoły, które zostały nagrodzone: I miejsce – SP 13 z Będzina za komiks, II miejsce ex aequo – SP 6 z Będzina za plakat i SP11 z Będzina za makietę. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów na wykonane prace, dziękujemy za udział. Nagrodzone prace można zobaczyc na stronie: Finał Rajdu na Dorotkę – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie (sp11bedzin.edu.pl)

dyplomW  VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, pod Honorowym Patronatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, pod hasłem "Pandemia a zdrowie człowieka" Oliwia Opielak- uczennica klasy 7b otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

WiosnaW marcu uczniowie klas I-III będzińskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie fotograficznym „Zwiastuny wiosny w obiektywie” zorganizowanym przez naszą szkołę. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno budzącej się do życia przyrody, rozwijanie zainteresowań fotografią oraz zachęcenie do fotograficznej „interpretacji” otaczającej rzeczywistości. Temat I edycji konkursu wymagał od uczniów uchwycenia obiektywem osobliwości wiosennej przyrody.