SUW demokratycznych wyborach przeprowadzonych 27 września 2019 roku w naszej szkole członkami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 zostali: Wiktor Katolik uczeń klasy VIb, który zdobył największą liczbę głosów i jest przewodniczącym szkoły. Natalia Pacholska z klasy Vb i Filip Kaleta z klasy VIb zostali  zastępcami przewodniczącego. Anita Podkalicka z klasy VII została sekretarzem Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020 wzorem lat poprzednich będzie organizował dyskoteki szkolne. Ilość dyskotek będzie zależała od zainteresowania. Krótko mówiąc im więcej uczniów tym więcej dyskotek.

• Od przyszłego tygodnia prowadzić będziemy akcję „Pomóż i TY” w której sprzedawać będziemy kalendarzyki i pomoce naukowe w cenie 1,5 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy na pomoc chorym dzieciom.
  • Kontyuujemy akcję „Szczęśliwego numerka”. W tym roku, szczęśliwy numerek losowany jest komputerowo. Jaki danego dnia szczęśliwy numerek obowiązuje pytajcie nauczycieli podczas lekcji.
  • Przez cały rok zbieramy „ plastikowe nakrętki”- to akcja, w której poprzez zbieranie takich nakrętek chronimy przyrodę oraz wspieramy budowę stacjonarnego Hospicjum w Sosnowcu. Im więcej uzbieramy tym bardziej pomożemy.
  • W dalszym ciągu będziemy prowadzić akcję „Dla ciebie żonkil, dla chorego nadzieja” organizowaną przez Fundację „Pro Salute” na rzecz Hospicjum w Będzinie.
  • Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia odbędzie się „Góra Grosza”, włączymy się aktywnie w „Szlachetną Paczkę”, sianko wigilijne, kiermasz mikołajkowy.
  • Postaramy się urozmaicić i umilić wam czas w tym roku szkolnym, poprzez organizowanie dni tematycznych: Dzień Życzliwości, Szalonych Fryzur, Dzień Samorządności, kolorowe dni. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
  • W najbliższym czasie postaramy się wśród Was drodzy uczniowie przeprowadzić ankietę, byście sami przedstawili nam swoje pomysły na działalność Samorządu.

W dalszym ciągu Samorząd Uczniowski będzie w pierwszy dzień wiosny organizował dla Was: „Szkolny Pokaz Talentów”.

• Mamy dużo zapału a w głowach pełno pomysłów, które postaramy się w miarę możliwości wprowadzać na bieżąco. A może wy macie jakieś pomysły? W każdej sprawie zawsze możecie się do nas zwrócić.