SUW demokratycznych wyborach przeprowadzonych 27 września 2019 roku w naszej szkole członkami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 zostali: Wiktor Katolik uczeń klasy VIb, który zdobył największą liczbę głosów i jest przewodniczącym szkoły. Natalia Pacholska z klasy Vb i Filip Kaleta z klasy VIb zostali  zastępcami przewodniczącego. Anita Podkalicka z klasy VII została sekretarzem Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski aktywnie działa w naszej społeczności szkolnej jak również społeczności lokalnej. W roku szkolnym 2018/2019 zamierza kontynuować akcje podejmowane wzorem lat ubiegłych, jak również wdrażać nowe pomysły:

•  Wspieranie akcji „Pomóż i  TY” poprzez sprzedaż kalendarzyków i pomocy naukowych w cenie 1,5 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze przekazane zostaną na pomoc chorym dzieciom.
  • Kontynuacja losowania "Szczęśliwego numerka".
  • Całoroczna zbiórka: „Plastikowych nakrętek”- w której poprzez zbieranie takich nakrętek chronimy przyrodę oraz wspieramy budowę stacjonarnego Hospicjum w Sosnowcu. Im więcej szkoła uzbiera tym bardziej pomaga.
  • Współpraca z Fundacją "Pro Salute" poprzez włączanie się w akcję „Dla ciebie żonkil, dla chorego nadzieja” na rzecz Hospicjum w Będzinie.
  • Na przełomie listopada i grudnia cyklicznie SU włącza się w „Górę Grosza”,  „Szlachetną Paczkę”, sprzedaż sianka wigilijnego, kiermasze świąteczne.
  • Wspieranie i organizowanie dni tematycznych: Dzień Życzliwości, Szalonych Fryzur, Dzień Samorządności oraz wielu innych mających na celu zaktywizować społeczność szkolną
  • SU jak co roku zorganizuje "Szkolny Pokaz Talentów".
  • Szkolny Samorząd koordynuje akcję „Wzorowa Łazienka”.
  • Organizuje "Nocowanie w szkole" oraz tematyczne dyskoteki szkolne.
  • Spotkania z ciekawymi osobami.

Nowo wybrany Samorząd z zapałem rozpoczął nowy rok szkolny, już  wciela w życie obietnice wyborcze i inne pomysły. Z całego serca trzymamy kciuki i życzymy realizacji zamierzonych celów.