MISTRZ MATEMATYKI

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie
on rozgrywany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live

Konkurs skierowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej
edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy
przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział
w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do rywalizacji o miano Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ: https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

Dobre Praktyki

Stare klucze dla ‘’Budzika’’

Informujemy, że społeczność naszej szkoły włączyła się w pomoc dla Fundacji Ewy Błaszczyk:

Akogo?

Rodzice i uczniowie zbierali stare, niepotrzebne i niczego nie otwierające już klucze, które następnie zostaną zezłomowane a pozyskane pieniądze za pośrednictwem Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych przekazane Fundacji ‘’Akogo?’’

Informujemy, że w kwietniu br. przystąpiliśmy do ekologiczno-charytatywnego projektu: ZBIERAMTO W SZKOLE

DARMOWE KSIAŻKI W INTERNECIE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc - ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.