Zapraszamy uczniów uczestnictwa w konkursie informatycznym!
 
 
 
 
888Dla ósmoklasistów!
𝟏𝟑 𝐦𝐚𝐣𝐚 rusza 𝐫𝐞𝐤𝐫𝐮𝐭𝐚𝐜𝐣𝐚 do szkół ponadpodstawowych 💪🔥
𝐃𝐫𝐨𝐝𝐳𝐲 𝐔𝐜𝐳𝐧𝐢𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐒𝐳𝐚𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢 𝐑𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐞 😄
Razem z Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie mamy dla Was wydanie specjalne gazety z ofertą edukacyjną w powiecie będzińskim 👏
Link dodam w komentarzu pod postem, możecie też zeskanować kod QR z grafiki bądź odwiedzić stronę PUP Będzin 💪
Warto wspomnieć, że w szkołach ogólnodostępnych prowadzonych przez Powiat Będziński jest 𝟗𝟏𝟒 miejsc 🔥
✏️𝟐𝟔𝟖 miejsc w 𝟏𝟎 oddziałach w 𝟔 liceach,
✏️𝟑𝟏𝟎 miejsc w 𝟏𝟏 oddziałach w 𝟒 technikach, kształcących w 𝟏𝟗 zawodach,
✏️𝟖𝟒 miejsca w 3 oddziałach w Branżowej Szkoły I stopnia w Będzinie, kształcącej w 𝟔 zawodach,
✏️𝟖𝟒 miejsca w 𝟑 oddziałach Branżowej Szkoły II stopnia, kształcącej w 𝟑 zawodach w trybie zaocznym,
✏️𝟏𝟔𝟖 miejsc w Szkole Policealnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie 💪
Ośmioklasiści zapraszam do lektury naszego biuletynu📚📖

komoW imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym i życzymy pięknych, kolorowych prac.

Jubileuszowa 20. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej zbliża się wielkimi krokami, a my chcielibyśmy uczcić ten moment w wyjątkowy sposób! Zapraszam wszystkie dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Będzina do udziału w konkursie plastycznym "Droga do gwiazd"! 🖌️🌠 Niech Wasza wyobraźnia zamieni się w kolorowe obrazy, ilustrujące, co dla Polski oznacza wspólnota europejska – czekają na Was atrakcyjne nagrody!
Szczegóły oraz regulamin konkursu na: www.bedzin.pl

 

 

 

 

 

 

pdfOCHRONA PRZED KRZYWDZENIEM DZIECI I MŁODZIEŻY W NASZEJ SZKOLE

                                              – standardy ochrony małoletnich

377873507 797964102128553 8558483278647418084 n
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci". Jeśli macie Państwo zepsutą lodówkę, pralkę, żelazko, telewizor, suszarkę lub inne sprzęty elektryczne, prosimy o dostarczenie ich do naszej szkoły i wrzucenie do pojemnika znajdującego się przy dyżurce. Z góry dziękujemy:)
 
 
MlodeGlowy KV 1920x1080 V42Nasza szkoła przystapiła do ogólnopolskiego projektu: ,,MŁODE GŁOWY'', który jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską. W ramach projektu, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg. Projekt tan realizowany jest pierwszy raz na taką skalę, propaguje bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce. Strategicznym partnerem całej akcji i główną platformą działań komunikacyjnych jest Tik Tok.
MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi. wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.
 
 
smieci
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy.’’
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
 

Regulamin korzystania z podręczników szkolnych i ćwiczeń dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie

  1. Do wypożyczenia bezpłatnych podręczników uprawnieni są wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Konopnickiej w Będzinie.
  2. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego. Osoby zalegające ze zwrotem poszczególnych części podręczników nie mogą wypożyczać następnych książek do czasu uregulowania swoich zobowiązań.
  3. Udostępniane podręczniki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem (podręczniki będą używane przynajmniej przez 3 lata). Nie wolno po nich pisać i rysować. Należy je przechowywać w okładce.
  4. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia, zniszczenia, niezwrócenia w ustalonym terminie podręcznika, odpowiada rodzic lub opiekun prawny ucznia. Zagubiony lub zniszczony podręcznik należy odkupić.
    5. Dołączona do podręcznika płyta CD, wkładki itp. stanowią integralną część podręcznika i należy je zwrócić wraz z nim. Zagubienie dodatków skutkuje koniecznością odkupienia całego podręcznika.
    6. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego rezygnuje z nauki w naszej szkole, zobowiązany jest zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone podręczniki.
  5. Ćwiczenia przekazywane są uczniom na własność. W przypadku ich zagubienia lub zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowych ćwiczeń na własny koszt.

 

DARMOWE KSIAŻKI W INTERNECIE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc - ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.