Toogle Left

Nauczyciele bibliotekarze proponują:

www.wirtualnykraj.pl. – największy portal wycieczek panoramicznych

www.dzieckowpodrozy.pl -  wirtualne spacery po muzeach

 

 Drodzy Uczniowie!

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Informacje o konkursie: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji 

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Na prace czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy do udziału  w konkursie jak również do polubienia naszego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.

 Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W naszym mieście znajduje się Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która bezpłatnie wspiera rodziców, uczniów i nauczycieli w zakresie diagnozy przyczyn trudności w realizacji procesu edukacyjno-wychowawczego przez dzieci. Dodatkowo prowadzi zajęcia terapii, psychoedukacji i psychoprofilaktyki oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych: http://ppp.bedzin.pl/

 

„Oszczędzanie wody to za mało” - zobaczcie proszę fim:  https://youtu.be/_yxt_rK0tOc 

Nauczyciele bibliotekarze proponują:

-  wirtualne zwiedzanie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 Filharmonia Narodowa jest placówką kultury o międzynarodowej renomie. Gmach instytucji - w stylu eklektycznym, wzorowany na Operze Paryskiej - zaprojektował architekt Karol Kozłowski.
 
Koncert inauguracyjny Filharmonii, złożony z utworów kompozytorów polskich, odbył się 5 listopada 1901. Orkiestrę poprowadził Emil Młynarski, a jako soliści wystąpili Wiktor Grąbczewski (bas) oraz Ignacy Jan Paderewski, światowej sławy pianista, kompozytor i przyszły mąż stanu.

- wirtualne zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Wejdź na stronę: https://muzeumgniezno.pl/pl/wirtualny-spacer

Misją Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie jest przybliżanie współczesnym pokoleniom i zachowanie dla przyszłych świadectw dziedzictwa kultury oraz historii okresu początków Państwa Polskiego i późniejszych losów regionu będącego kolebką naszej państwowości.

 

- wirtualny spacer po muzeach  naszego kraju - Zamek w Malborku.

Malborski zamek pokrzyżacki to jeden z najokazalszych zabytków historycznych w Polsce. Warto zwiedzić go wirtualnie. Przemknąć niczym duch po wielkim pustym refektarzu czy ciemnym korytarzem dotrzeć do miejsc zupełnie niespodziewanych i mrocznych. Nie tylko wnętrze zamku, ale i obejście, i piękny widok z wieży – to wszystko czeka na wirtualnych turystów. 

Wejdź na stronę: https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/

- darmowe audiobooki. Wejdź na stronę https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/brzydkie-kaczatko/

i wysłuchaj baśni Hansa Christiana Andersena "Brzydkie kaczątko".

- wirtualny spacer po muzeach, zabytkach, teatrach, ośrodkach kultury naszego kraju.

Wejdź na stronę: https://teatrwielki.pl/wirtualnyspacer/ i poznaj historię Teatru Wielkiego w Warszawie.

- wirtualny spacer po muzeach naszego kraju - Muzeum Konstancina - Jeziorny.
Wejdź na stronę: http://www.muzeumkonstancina.pl/

wirtualne zwiedzanie Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Warszawie.

Wejdź na stronę: http://ethnomuseum.pl/muzeum-dla-dzieci/blogmdd/etnopodroze/

W interaktywnych wykładach opowiemy Wam o niezwykłych obiektach, ale przede wszystkim o współczesnym życiu miejsc, z których pochodzą. Spróbujemy rozprawić się ze stereotypami, opowiemy o ciekawych praktykach, modach i tradycjach, kulturze popularnej. Przybliżymy pracę etnografek i etnografów. Do każdego odcinka przygotowane zostało zadanie do wykonania.

 Wykłady skierowane są do dzieci od 8 roku życia. Dodatkowo do pobrania są także materiały edukacyjne: quiz i słowniczek trudniejszych pojęć. Udanej podróży!

Warto obejrzeć - CENTRUM SZTUKI WSPOŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI  w Warszawie.

 Wejdź na stronę: https://u-jazdowski.pl/wydarzenia/wirtualne-zwiedzanie

 Zamek Ujazdowski stoi na miejscu XI-wiecznej osady Jazdów.

1766 ro­ku pa­łac w Ujaz­do­wie ku­pił Sta­nis­ław Au­gust Po­nia­tow­ski i wkrót­ce po tej tran­sak­cji roz­po­czął  je­go prze­bu­do­wę, za­tru­dnia­jąc w tym ce­lu naj­lep­szych w kra­ju ar­chi­tek­tów: Do­mi­ni­ka Mer­li­nie­go o­raz Fran­cisz­ka Smu­gle­wi­cza. Z wo­li kró­la prac re­no­wa­cyj­nych jed­nak nie u­koń­czo­no, a sie­dzi­ba w 1784 ro­ku prze­ka­za­na zo­sta­ła do u­żyt­ku Gwar­dii Pie­szej Li­tew­skiej. W la­tach od 1809 do 1939 gmach pe­łnił fun­kcję szpi­ta­la woj­sko­we­go. Pod­czas dzia­łań wo­jen­nych 1944-45 za­mek zo­stał spa­lo­ny. W 1974 r. zadecydowano o odbudowie pałacu, w re­zul­ta­cie po­wsta­ła bu­do­wla na­wią­zu­ją­ca for­mą do daw­nej re­zy­den­cji Wa­zów.

Od 1985 r. w zamku znajduje się Centrum Sztuki Współczesnej, instytucja kultury zajmująca się propagowaniem sztuki awangardowej.

Ferie po królewsku

Spektakl "Historia z zapałkami" - adaptacji jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. ANdersena, w reżyserii Andrzeja Ciszewskiego.

https://fb.watch/2Fr_c7be3m/

Komenda Powiatowa w Będzinie przesyła link do spotu profilaktycznego zleconego przez MSWiA, mającego na celu  zapobieganie cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

https://drive.google.com/file/d/1owIpj-58-SRZxjYW1iPO6ADhpofVpoJn/view?usp=sharing

– wersja MAX (rozdzielczość)

https://drive.google.com/file/d/1f7TVddZbsjRQtqwLhV6NCi49Y02Zgm6L/view?usp=sharing

– wersja MIN (rozdzielczość)

Nauczyciele bibliotekarze proponują:

  • film dla najmłodszych: Smok i muzyka

    Opowieść o dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z leśnym smokiem.  W jego krainie król pozwala tylko na wojskowe marsze. Jednak znajomi
    starają się grać inny rodzaj muzyki. TVP KULTURA 2, 19 GRUDNIA 2020, 9.15

Bez tytułu

W związku ze Świętem Niepodległości zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez Zamek Królewski w Warszawie filmu edukacyjnego o polskich symbolach narodowych. Mamy nadzieję, że będzie on dla uczniów ciekawą ilustracją i przybliżeniem wiedzy na ten temat.

https://youtu.be/uyNvEsEJ72M

 Chcielibyśmy także zaprosić na wirtualny spacer po wnętrzach naszego Zamku w ramach tegorocznej edycji akcji „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”. Gościem specjalnym filmu „Królewskie skarby znane i nieznane – odkryjmy razem” jest Pani Małgorzata Kożuchowska, z którą można zwiedzić najpiękniejsze wnętrza Apartamentu króla Stanisława Augusta.

https://youtu.be/XyH4KjWuPxo

 „Darmowy Listopad” to także możliwość skorzystania z lekcji muzealnych online prowadzonych na żywo przez naszych edukatorów w ramach „Królewskiej szkoły on-line”. Informacje o dostępnych tematach, krótkie opisy lekcji oraz formularz zamówienia znajdują się w linku:

https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/lekcje-krolewska-szkola-on-line

 Na naszej stronie oferujemy także bezpłatne filmowe lekcje muzelane:

https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/filmy/filmowe-lekcje-online

 Serdecznie zapraszamy!

 

1. KAMPANIA PROFILAKTYCZNA „ STOP PRZEMOCY”

Weź udział w szkolnym konkursie...

Zgarnij punkty z zachowania i nagrody rzeczowe!

Co trzeba wykonać?

Przygotuj plakat o wymiarach minimum A4, którego hasłem będzie: „ STOP PRZEMOCY”.

Prześlij zdjęcie plakatu, oryginał zachowaj.

Ostateczny termin nadsyłania prac: 04.12.2020.

Dla kogo jest konkurs? Dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Swoje pracę możecie przesyłać na adresy mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do udziału.


2. Międzynarodowy projekt Krokus 

Żydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście są organizatorami międzynarodowego projektu pod nazwą „KROKUS”. Był on już realizowany wielokrotnie na przestrzeni lat przy udziale licznych szkół z całego świata, które corocznie aktywnie włączały się w jego funkcjonowanie. Celem projektu Krokus jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu oraz uświadomienie im niebezpieczeństw związanych z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją W trakcie realizacji tego międzynarodowego projektu Irlandzkie Towarzystwo Edukacyjne przekazuje szkołom biorącym udział w projekcie cebulki żółtych krokusów, które zakwitając wczesną wiosną przypominając nam półtora miliona żydowskich dzieci oraz dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Jeden kwiatek jest symbolem jednego maleńkiego życia. Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar – krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny. Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez Niemców krajach.

Klasy siódme naszej szkoły zostały po raz pierwszy zgłoszone do projektu i przyjęte. Otrzymaliśmy już cebulki krokusów, które zostaną zasadzone przed budynkiem szkolnym i od tej pory będzie cyklicznie obserwowany ich rozwój aż do wiosny. Po wstępnym zapoznaniu z historią wojny przed nami zdalne wykłady z historyk dr Palimaką oraz warsztatowe lekcje wychowawcze. Dokumentacja zdjęciowa i opisowa zostanie udostępniona wiosną na oficjalnej stronie organizatora i naszej szkoły.

3. Nasza szkoła bierze udział w kampanii „POSTAW NA RODZINĘ!”

Wspieramy pozytywny obraz rodziny, bo to naprawdę skuteczna metoda chronienia młodych ludzi przed alkoholem i innymi używkami.

 Mamy dla siebie czas! – to hasło edycji 2020

Apelujemy, by codziennie wygospodarować choć odrobinę czasu dla najbliższych.

Prosimy zapracowanych rodziców, aby poświęcili trochę uwagi dzieciom.

Najmłodszych zachęcamy do  spędzania czasu z mamą i tatą na wspólnych i atrakcyjnych zabawach.

 Budujemy solidarność  międzypokoleniową i wzmacniamy więzi

TO NAJSKUTECZNIEJSZA PROFILAKTYKA!

W ramach kampanii przeprowadzimy kilka konkursów. Termin nadsyłania wszystkich prac konkursowych: 2 grudnia 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w następujących konkursach:

Konkurs plastyczny  - „Grunt to rodzinka”

Zasady konkursu

1.Wykonaj pracę, która zaprezentuje wspólne spędzanie czasu w rodzinie. Technika pracy dowolna. Rozmiar pracy- format A4.

3.Zeskanowaną lub sfotografowaną pracę prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs plastyczny  - „Grunt to rodzinka”

Konkurs fotograficzny -  „Wymarzony dzień z rodziną”

Zasady konkursu:

1.Zrób zdjęcie, które przedstawi ciekawe i interesujące chwile spędzone z rodziną.

2.Fotografie  prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs fotograficzny -  „Wymarzony dzień z rodziną”

Konkurs literacki – „ Z rodzinką najlepiej!”

Zasady konkursu

1.Napisz wiersz o swojej rodzinie.

2.Wiersz prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs literacki – „ Z rodzinką najlepiej!”

Konkurs na prezentację multimedialną „ Aktywny czas z rodziną”

Zasady konkursu:

1.Wykonaj prezentację multimedialną w programie Power Point, w której zaprezentujesz , jak aktywnie spędza czas Twoja rodzina. Prezentacja maksymalnie może liczyć 5 slajdów.

2.Prześlij prezentację na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila napisz: Konkurs na prezentację multimedialną „ Aktywny czas z rodziną”.

FE POPC pion pl 1 rgb

 
 

Projekt „Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa wynikającą z pandemii. Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do prowadzenia lekcji na odległość. Przy wsparciu funduszy unijnych wyposażamy w taki sprzęt szkoły, które udostępniają go potrzebującym uczniom i nauczycielom.

Ministerstwo finansuje zakupy poczynione od 16 marca, czyli od dnia zawieszenia zajęć w szkołach. Większość samorządów, które złożyły wnioski nie czekały z zakupami. Kupiony sprzęt jest już u uczniów i nauczycieli.

Dodatkowe pieniądze dla samorządów to efekt zmian w programie Polska Cyfrowa, przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pomogły także szybkie i przyjazne działania oraz decyzje Komisji Europejskiej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk