Nauczyciele bibliotekarze proponują:
www.wirtualnykraj.pl. – największy portal wycieczek panoramicznych
www.dzieckowpodrozy.pl - wirtualne spacery po muzeach
Drodzy Uczniowie!
Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.
Informacje o konkursie: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Na prace czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.
Zachęcamy do udziału w konkursie jak również do polubienia naszego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
W naszym mieście znajduje się Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która bezpłatnie wspiera rodziców, uczniów i nauczycieli w zakresie diagnozy przyczyn trudności w realizacji procesu edukacyjno-wychowawczego przez dzieci. Dodatkowo prowadzi zajęcia terapii, psychoedukacji i psychoprofilaktyki oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych: http://ppp.bedzin.pl/
„Oszczędzanie wody to za mało” - zobaczcie proszę fim: https://youtu.be/_yxt_rK0tOc
Nauczyciele bibliotekarze proponują:
- wirtualne zwiedzanie Filharmonii Narodowej w Warszawie.
- wirtualne zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Wejdź na stronę: https://muzeumgniezno.pl/pl/wirtualny-spacer
Misją Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie jest przybliżanie współczesnym pokoleniom i zachowanie dla przyszłych świadectw dziedzictwa kultury oraz historii okresu początków Państwa Polskiego i późniejszych losów regionu będącego kolebką naszej państwowości.
- wirtualny spacer po muzeach naszego kraju - Zamek w Malborku.
Malborski zamek pokrzyżacki to jeden z najokazalszych zabytków historycznych w Polsce. Warto zwiedzić go wirtualnie. Przemknąć niczym duch po wielkim pustym refektarzu czy ciemnym korytarzem dotrzeć do miejsc zupełnie niespodziewanych i mrocznych. Nie tylko wnętrze zamku, ale i obejście, i piękny widok z wieży – to wszystko czeka na wirtualnych turystów.
Wejdź na stronę: https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/
- darmowe audiobooki. Wejdź na stronę https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/brzydkie-kaczatko/
i wysłuchaj baśni Hansa Christiana Andersena "Brzydkie kaczątko".
- wirtualny spacer po muzeach, zabytkach, teatrach, ośrodkach kultury naszego kraju.
Wejdź na stronę: https://teatrwielki.pl/wirtualnyspacer/ i poznaj historię Teatru Wielkiego w Warszawie.
- wirtualny spacer po muzeach naszego kraju - Muzeum Konstancina - Jeziorny.
Wejdź na stronę: http://www.muzeumkonstancina.pl/
- wirtualne zwiedzanie Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Warszawie.
Wejdź na stronę: http://ethnomuseum.pl/muzeum-dla-dzieci/blogmdd/etnopodroze/
W interaktywnych wykładach opowiemy Wam o niezwykłych obiektach, ale przede wszystkim o współczesnym życiu miejsc, z których pochodzą. Spróbujemy rozprawić się ze stereotypami, opowiemy o ciekawych praktykach, modach i tradycjach, kulturze popularnej. Przybliżymy pracę etnografek i etnografów. Do każdego odcinka przygotowane zostało zadanie do wykonania.
Wykłady skierowane są do dzieci od 8 roku życia. Dodatkowo do pobrania są także materiały edukacyjne: quiz i słowniczek trudniejszych pojęć. Udanej podróży!
Warto obejrzeć - CENTRUM SZTUKI WSPOŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI w Warszawie.
Wejdź na stronę: https://u-jazdowski.pl/wydarzenia/wirtualne-zwiedzanie
Zamek Ujazdowski stoi na miejscu XI-wiecznej osady Jazdów.
1766 roku pałac w Ujazdowie kupił Stanisław August Poniatowski i wkrótce po tej transakcji rozpoczął jego przebudowę, zatrudniając w tym celu najlepszych w kraju architektów: Dominika Merliniego oraz Franciszka Smuglewicza. Z woli króla prac renowacyjnych jednak nie ukończono, a siedziba w 1784 roku przekazana została do użytku Gwardii Pieszej Litewskiej. W latach od 1809 do 1939 gmach pełnił funkcję szpitala wojskowego. Podczas działań wojennych 1944-45 zamek został spalony. W 1974 r. zadecydowano o odbudowie pałacu, w rezultacie powstała budowla nawiązująca formą do dawnej rezydencji Wazów.
Od 1985 r. w zamku znajduje się Centrum Sztuki Współczesnej, instytucja kultury zajmująca się propagowaniem sztuki awangardowej.
Spektakl "Historia z zapałkami" - adaptacji jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. ANdersena, w reżyserii Andrzeja Ciszewskiego.
Komenda Powiatowa w Będzinie przesyła link do spotu profilaktycznego zleconego przez MSWiA, mającego na celu zapobieganie cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.
https://drive.google.com/file/d/1owIpj-58-SRZxjYW1iPO6ADhpofVpoJn/view?usp=sharing
– wersja MAX (rozdzielczość)
https://drive.google.com/file/d/1f7TVddZbsjRQtqwLhV6NCi49Y02Zgm6L/view?usp=sharing
– wersja MIN (rozdzielczość)
Nauczyciele bibliotekarze proponują:
- film dla najmłodszych: Smok i muzyka
Opowieść o dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z leśnym smokiem. W jego krainie król pozwala tylko na wojskowe marsze. Jednak znajomi
starają się grać inny rodzaj muzyki. TVP KULTURA 2, 19 GRUDNIA 2020, 9.15
W związku ze Świętem Niepodległości zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez Zamek Królewski w Warszawie filmu edukacyjnego o polskich symbolach narodowych. Mamy nadzieję, że będzie on dla uczniów ciekawą ilustracją i przybliżeniem wiedzy na ten temat.
Chcielibyśmy także zaprosić na wirtualny spacer po wnętrzach naszego Zamku w ramach tegorocznej edycji akcji „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”. Gościem specjalnym filmu „Królewskie skarby znane i nieznane – odkryjmy razem” jest Pani Małgorzata Kożuchowska, z którą można zwiedzić najpiękniejsze wnętrza Apartamentu króla Stanisława Augusta.
„Darmowy Listopad” to także możliwość skorzystania z lekcji muzealnych online prowadzonych na żywo przez naszych edukatorów w ramach „Królewskiej szkoły on-line”. Informacje o dostępnych tematach, krótkie opisy lekcji oraz formularz zamówienia znajdują się w linku:
https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/lekcje-krolewska-szkola-on-line
Na naszej stronie oferujemy także bezpłatne filmowe lekcje muzelane:
https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/filmy/filmowe-lekcje-online
Serdecznie zapraszamy!
1. KAMPANIA PROFILAKTYCZNA „ STOP PRZEMOCY”
Weź udział w szkolnym konkursie...
Zgarnij punkty z zachowania i nagrody rzeczowe!
Co trzeba wykonać?
Przygotuj plakat o wymiarach minimum A4, którego hasłem będzie: „ STOP PRZEMOCY”.
Prześlij zdjęcie plakatu, oryginał zachowaj.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 04.12.2020.
Dla kogo jest konkurs? Dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Swoje pracę możecie przesyłać na adresy mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
2. Międzynarodowy projekt Krokus
Żydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście są organizatorami międzynarodowego projektu pod nazwą „KROKUS”. Był on już realizowany wielokrotnie na przestrzeni lat przy udziale licznych szkół z całego świata, które corocznie aktywnie włączały się w jego funkcjonowanie. Celem projektu Krokus jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu oraz uświadomienie im niebezpieczeństw związanych z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją W trakcie realizacji tego międzynarodowego projektu Irlandzkie Towarzystwo Edukacyjne przekazuje szkołom biorącym udział w projekcie cebulki żółtych krokusów, które zakwitając wczesną wiosną przypominając nam półtora miliona żydowskich dzieci oraz dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Jeden kwiatek jest symbolem jednego maleńkiego życia. Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar – krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny. Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez Niemców krajach.
Klasy siódme naszej szkoły zostały po raz pierwszy zgłoszone do projektu i przyjęte. Otrzymaliśmy już cebulki krokusów, które zostaną zasadzone przed budynkiem szkolnym i od tej pory będzie cyklicznie obserwowany ich rozwój aż do wiosny. Po wstępnym zapoznaniu z historią wojny przed nami zdalne wykłady z historyk dr Palimaką oraz warsztatowe lekcje wychowawcze. Dokumentacja zdjęciowa i opisowa zostanie udostępniona wiosną na oficjalnej stronie organizatora i naszej szkoły.
3. Nasza szkoła bierze udział w kampanii „POSTAW NA RODZINĘ!”
Wspieramy pozytywny obraz rodziny, bo to naprawdę skuteczna metoda chronienia młodych ludzi przed alkoholem i innymi używkami.
Mamy dla siebie czas! – to hasło edycji 2020
Apelujemy, by codziennie wygospodarować choć odrobinę czasu dla najbliższych.
Prosimy zapracowanych rodziców, aby poświęcili trochę uwagi dzieciom.
Najmłodszych zachęcamy do spędzania czasu z mamą i tatą na wspólnych i atrakcyjnych zabawach.
Budujemy solidarność międzypokoleniową i wzmacniamy więzi
TO NAJSKUTECZNIEJSZA PROFILAKTYKA!
W ramach kampanii przeprowadzimy kilka konkursów. Termin nadsyłania wszystkich prac konkursowych: 2 grudnia 2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w następujących konkursach:
Konkurs plastyczny - „Grunt to rodzinka”
Zasady konkursu
1.Wykonaj pracę, która zaprezentuje wspólne spędzanie czasu w rodzinie. Technika pracy dowolna. Rozmiar pracy- format A4.
3.Zeskanowaną lub sfotografowaną pracę prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs plastyczny - „Grunt to rodzinka”
Konkurs fotograficzny - „Wymarzony dzień z rodziną”
Zasady konkursu:
1.Zrób zdjęcie, które przedstawi ciekawe i interesujące chwile spędzone z rodziną.
2.Fotografie prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs fotograficzny - „Wymarzony dzień z rodziną”
Konkurs literacki – „ Z rodzinką najlepiej!”
Zasady konkursu
1.Napisz wiersz o swojej rodzinie.
2.Wiersz prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule maila napisz: Konkurs literacki – „ Z rodzinką najlepiej!”
Konkurs na prezentację multimedialną „ Aktywny czas z rodziną”
Zasady konkursu:
1.Wykonaj prezentację multimedialną w programie Power Point, w której zaprezentujesz , jak aktywnie spędza czas Twoja rodzina. Prezentacja maksymalnie może liczyć 5 slajdów.
2.Prześlij prezentację na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila napisz: Konkurs na prezentację multimedialną „ Aktywny czas z rodziną”.
Projekt „Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa wynikającą z pandemii. Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do prowadzenia lekcji na odległość. Przy wsparciu funduszy unijnych wyposażamy w taki sprzęt szkoły, które udostępniają go potrzebującym uczniom i nauczycielom.
Ministerstwo finansuje zakupy poczynione od 16 marca, czyli od dnia zawieszenia zajęć w szkołach. Większość samorządów, które złożyły wnioski nie czekały z zakupami. Kupiony sprzęt jest już u uczniów i nauczycieli.
Dodatkowe pieniądze dla samorządów to efekt zmian w programie Polska Cyfrowa, przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pomogły także szybkie i przyjazne działania oraz decyzje Komisji Europejskiej.