szafaPrzekład intersemiotyczny czyli przełożenie jednego systemu znaków na inny  to ulubiona metoda uczniów, która bywa wykorzystywany jako metoda kształcąca sprawność językową uczniów oraz metoda analizy utworów literackich. Uczniowie klasy 5a za pomocą przestrzennej pracy plastycznej przekodowali treść niektórych elementów fabuły z powieści „Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa”. Dzieci , wykorzystując swoją ogromną inwencję twórczą, wykonały piękne szafy, przez które dostały się do świata Narni  i wraz z bohaterami powieści rozpoczęły wielką i fantastyczną przygodę.