Toogle Left

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest co roku 29 września. Czytanie na głos stymuluje rozwój oraz wzbogaca słownictwo. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Dlatego zorganizowaliśmy w szkole głośne czytanie. Propagatorzy głośnego czytania zaplanowali czas, dobrali lekturę do upodobań małego słuchacza po to, by wspólny czas spędzić z przyjemnością i odebrać jako prawdziwą przygodę.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy w ten sposób uczniów do kontynuowania tej czynności, do samodzielnego czytania. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Czas spędzony na czytaniu, procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy. Dlatego czytajmy często sami, czytajmy młodszym i starszym, bo warto!

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk