8825.10.22r. uczniowie 8 klas z SP6 wzięli udział w II edycji drużynowego turnieju językowego "MasterKoper 2022" stając w szranki z 15 drużynami z powiatu będzinskiego. Bazując na wiedzy z języka angielskiego napisali skomplikowane dyktando w tym języku a następnie prezentowali swoje umiejętności poliglotów odpowiadając także na szereg pytań w języku angielskum, niemieckim, francuskim, włoskim, ukraińskim i rosyjskim. Ostatecznie drużyna nr 11 w składzie Miłosz Krupa, Illia Slobodianyk oraz Oliwia Nowak zajęła pierwsze miejsce wśród szkół będzinskich a 2 miejsce w całym konkursie ustępując tylko uczniom z Czeladzi. Po części artystycznej w wykonaniu uczniów tego 120 letniego już Liceum nasi laureaci wraz z drużyną z klasy 8b, która też świetnie poradziła sobie z zadaniami konkursowymi dumnie prezentowali zdobyte dyplomy i nagrody.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!