stRealizacja projektu "Posiłek w szkole i w domu" został zakończony! Miło nam poinformować, że środki, które pozyskaliśmy w ramach wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" zostały już wykorzystane. Program dotyczył odnowienia stołówki szkolnej oraz kuchni, na które przeznaczono 100000 złotych. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 80000 zł, przy udziale środków Miasta Będzin w kwocie 20000 złotych. Stołówka została wyposażona w nowe stoliki, krzesła, które umilają pobyt dzieci i spożywanie posiłków w szkole. Ściany zostały odnowione (nowe gładzie gipsowe, lamperia akrylowa, malowanie), położono nową podłogę. Wymieniono również oświetlenie w jadalni i w kuchni.

W ramach prac remontowo-adaptacyjnych pomieszczeń kuchennych wykonano: remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, remont instalacji wentylacyjnej, remont instalacji elektrycznej oraz roboty ogólnobudowlane (gładzie, malowanie, wymiana drzwi). Kuchnia została wyposażona w wiele nowych sprzętów, które zdecydowanie wpłyną na różnorodność i jakość posiłków w szkole: mikser, maszynka do mięsa, szatkownica do warzyw. Kilka dni temu zamontowano kuchnię elektryczną z piekarnikiem konwekcyjnym, zmywarkę, taboret elektryczny, szafę chłodniczą. Pojawiły się nowe meble: stoły, ze stali nierdzewnej, szafy, regał oraz wyposażenie: patelnie, noże i garnki. Odnowiono całe wyposażenie, z którego będą korzystali uczniowie: kubki, talerze, sztućce, wazy, dzbanki itp. Realizacja projektu w naszej szkole wzbogaci i uatrakcyjni przygotowanie posiłków dla naszych uczniów oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo pracy.