111Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 6 uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej ślubowali:
- myśleć o sobie,
- być sobą,
- marzyć każdego dnia,
- nauczyć swoich rodziców i nauczycieli równie dużo, co oni nas,
- być uważnym i zaradnym,
- mieć otwarte serca na wszystkich ludzi i na ich inność".
Od tego dnia każde dziecko staje się prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, profesjonalnie zatańczone układy taneczne wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, rogi obfitości oraz upominek od swoich starszych kolegów. Miłym zakończeniem uroczystości były wspólne fotografie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.