kroUczniowie klas VII a i VII b uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Krokus. Dzięki Irlandzkiemu  Towarzystwu Edukacji o Holokauście HETI , nasi siódmoklasiści 10 listopada posadzili w ogrodzie szkolnym  cebulki żółtych krokusów, które sadzi się jesienią dla upamiętnienia 1,5 miliona dzieci pochodzenia żydowskiego zamordowanych w czasach Holokaustu i tysiąca innych dzieci, które były ofiarami nazistów. Żółte kwiaty symbolizują żółtą Gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszani nosić pod rządami nazistów. Krokusy rozkwitną przed naszą szkołą na przełomie stycznia i lutego. Ich pojawienie się będzie okazją dla uczczenia obchodzonego 27 stycznia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Pięknie kwitnące kwiaty będą formą hołdu dla rówieśników naszych uczniów, którym przyszło żyć i zginąć w okresie II wojny światowej. Siódmoklasiści , prezentując  żółte krokusy swoim młodszym kolegom, będą mieli szansę wyjaśnić, czego są one symbolem i co działo się z dziećmi w czasie wojny. Uczestnictwo w projekcie Krokus to ogromna szansa na zapoznanie dzieci i młodzieży z tematem Holokaustu oraz zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją. Uczą się oni o znaczeniu integracji, szacunku wobec wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia etnicznego, niepełnosprawności, orientacji seksualnej lub wyznania.