Toogle Left

 „Woda to życie” – tak brzmiało hasło przewodnie VII edycji ogólnopolskiej akcji  „Noc Biologów", w której brali udział uczniowie naszej szkoły. Naukowcy i pasjonaci reprezentujący polskie wydziały przyrodnicze oraz ogrody botaniczne opowiadali  na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Zmierzyli się z dość powszechnym przekonaniem, że zimą zarówno fauna, jak i flora przechodzą w stan uśpienia. Pokazali, jak wygląda życie roślin i zwierząt w okresie, w którym panują najniższe temperatury w skali roku. Na Uniwersytecie Śląskim uczestnicy mogli zobaczyć, jak wygląda oko, odnóże czy aparat gębowy owada przy użyciu mikroskopu skaningowego.

Omówione zostały m.in. gatunki zwierząt zasiedlających wilgotne środowiska lądowe oraz struktura i morfologia liści roślin rosnących w zanieczyszczonym środowisku. W laboratoriach naukowcy przeprowadzili  sekcję oka i serca – łudząco przypominających ludzkie narządy, a chętni przekonali  się m.in., czy rośliny mogą się poruszać, jak wygląda świecąca woda i co potrafi „zrobić” z folią aluminiową. Zorganizowane zostały również gry zręcznościowe, logiczne i terenowe o tematyce przyrodniczej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk