pp1Edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy powinna rozpoczynać się jak najwcześniej, oczywiście na początek w formie zabawy. Pozwoli to wykształcić w młodych ludziach dobre nawyki i pewność w udzielaniu pomocy osobom, które tego potrzebują. Dlatego też zorganizowaliśmy w szkole trening udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas młodszych i przedszkolaków, którzy nas odwiedzili. Już tak małe dzieci są bowiem w stanie nauczyć się i zastosować w życiu podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3,  zapoznali nas z 5 podstawowymi zasadami, jakimi należy się kierować w sytuacjach zagrożenia życia: 1. spójrz na osobę, 2. porozmawiaj z nią, 3. dotknij ją i spróbuj obudzić, 4. zadzwoń po pomoc, 5. i na koniec zostań i zapewnij komfort. Pokazali nam  także jak przystąpić do czynności ratowniczych, jak układać siebie nawzajem w pozycji bocznej ustalonej oraz co należy zrobić by zapewnić drożność dróg oddechowych.  Utrwaleniem i usystematyzowaniem wszystkich zdobytych w czasie pokazu umiejętności były zajęcia plastyczne a także ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy w swoich klasach.