mis111Dzień Pluszowego Misia obchodzimy co roku 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego wyjątkowego święta – uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszaki, które dziś mogły uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Do świętowania zaprosiliśmy również Przedszkolaki - wspólnie wysłuchaliśmy historii pluszowego misia, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a następnie wykonaliśmy prace plastyczne, których głównym bohaterem był oczywiście…. Miś. Zabawa z misiami podobała sie naszym gościom oraz uczniomm klasy trzeciej i piątej, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość.

konZa nami czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Jesień w moim mieście". Jak co roku, tak i w tym cieszył się on wśród uczniów szkół będzińskich bardzo dużym powodzeniem. Nadesłane zdjęcia świadczą o niezwykłej kreatywności, wyobraźni i ogromnej wiedzy z zakresu fotografiki. Organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom, a wszystkim młodym Fotografom dziękują za wzięcie udziału w konkursie.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Klasa 1️⃣
1 miejsce - Bartosz Pietrzyk SP nr 8
2 miejsce - Filip Lizurej SP nr 6
3 miejsce - Oliwia Żelazik SP nr 13 i Liliana Krzeczowska SP nr 9
Klasa 2️⃣
1 miejsce - Małgorzata Pałucha SP nr 6
2 miejsce - Zuzanna Solarska SP nr 4
3 miejsce - Tola Radomska SP nr 3 i Oliwia Moskal SP nr 13
Klasa 3️⃣
1 miejsce - Stanisław Motłoch SP nr 2
2 miejsce - Zuzanna Koziorowska SP nr 11
3 miejsce - Natasza Szałaj SP nr 6
Zapraszamy za rok! 🙂

tenUczniowie klasy ósmej naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych w tenisie stołowym. Zawody na poziomie miejskim odbywały się w SP 3. Niestety naszym uczniom nie udało się awansować do następnej rundy, ale życzymy im powodzenia w przyszłości.

niepodl„Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć skąd pochodzi. Naród bez pamięci, błądzi jak człowiek bez pamięci.” Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada jest najważniejszym z dni w polskiej tożsamości patriotycznej. Liryczny montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów kl. 4, 5, 7 i 8 wprowadził wszystkich w atmosferę wydarzeń historycznych poprzedzających 11 listopada 1918 r. Widzowie wraz z białym orłem, opiekującym się własnym narodem, ciemiężonym prze zaborców i podnoszącym się z upadku, wędrowali przez dziesięciolecia polskiej niewoli narodowej aż do uzyskania tak upragnionej wolności. W ostatniej scenie spektaklu odrodzony biały orzeł, noszący z dumą koronę na głowie, stał się symbolem niepodległości naszej ojczyzny i zwiastunem nowego, lepszego jutra. W dniu dzisiejszym nasza szkoła wzięła również udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". W godzinach porannych wszystkie klasy ćwiczyły i śpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" w swoich salach lekcyjnych. O symbolicznej godzinie 11.11, w sali gimnastycznej, hymn odśpiewała cała społeczność szkolna. "Mazurek Dąbrowskiego" był wprowadzeniem do pięknego słowno - muzycznego programu artystycznego z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytDnia 26 października Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Konopnickiej w Będzinie włączyła się do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W dniu dzisiejszym na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów przebranych za ulubionych bohaterów czytanych książek oraz wspaniałe plakaty promujące czytelnictwo. W przygotowanych "strefach czytania" roiło się od uczniów czytających bajki, baśnie, opowiadania i inne przyniesione ze sobą książeczki. Tym, którzy zapomnieli o książce z pomocą przychodziły kąciki czytelnicze. W każdym zakątku szkoły: salach lekcyjnych, schodach, świetlicy, bibliotece, korytarzach, a nawet szatni oglądaliśmy zaczytanych uczniów. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu. W "Przerwie na czytanie" brała udział cała społeczność szkolna oraz rodzice naszych najmłodszych uczniów. Dzisiaj w naszej szkole czytało 203 osoby. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej wspaniałej akcji.