Toogle Left

thumb 429ff6d79188Obserwując uważnie swoje otoczenie, postanowiliśmy zmienić je na lepsze! Uwierzyliśmy, że  możemy dokonać zmiany, która przyniesie nam radość i satysfakcję. Znaleźliśmy w sobie pole własnej służby na rzecz ludzi, środowiska i zgłosiliśmy  się do  programu - Pomagam innym! Stworzyliśmy - Drużynę Dobrego Serca, która wykonała następujące działania:

1. Akcja "Zwierzaki-biedaki"
Polegała ona przede wszystkim na pomocy tym małym, ale też i większym pieskom bądź kotkom żyjącym w schroniskach. Przez cały październik  zachęcaliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa naszej akcji.
2. "Pogotowie matematyka" - każdemu się przyda, bo jest to jeden z najtrudniejszych przedmiotów i sprawie wiele kłopotów. A zostać godzinę po lekcjach to przecież tak nie wiele, a naprawdę można pomóc. Może osoba z samymi 2 nagle otrzyma 4? i to tylko dzięki Tobie? Drużyna Dobrego Serca  udzielała  pomocy słabszym uczniom w nauce.
3. Kolejnym naszym zadaniem była pomoc pierwszakom pod hasłem - "Przez Liczmany Pierwszakom Pomagamy". Drużyna Dobrego Serca wykonała dla każdego pierwszoklasisty różnokolorowe kwadraty, trójkąty, koła... inne wzory, które są pomocne w nauce liczenia.
4. "Wróżby Andrzejkowe kręcą się w koło i jest wesoło'"- to kolejna nasza akcja obejmująca świetną zabawę i pomoc. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
5. A możeby tak, podzielić się Mikołajkowymi słodyczami? Czemu nie! Kolejna akcja pt. "Zostań dobrym Mikołajem" - umożliwiła  nam podzielenie się  łakociami z innymi, czyli z mieszkańcami Domu Dziecka w Sarnowie.
6. „Świąteczne życzenia" – to akcja, dzięki której pomnożyliśmy zasoby pieniężne WOŚP. Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne i sprzedali je podczas zebrań z rodzicam.
6. WOŚP - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zjednoczeni z Jurkiem Owsiakiem zbieraliśmy  datki na szczytny cel. Zbiórkę pieniędzy zorganizowaliśmy min. w naszej szkole i przedszkolu. "Gramy z Orkiestrą"!!
7. "Walentynki... i wszyscy mają ładne minki"! Ale nie takie zwykłe walentynki! Każdy uczeń dostał kartkę od członka Drużyny Dobrego Serca. Nasz "Walentynkowy Listonosz" rozdał uczniom naszej szkoły małe, czerwone serduszka na których były napisane  miłe słowa.
8. "Wiosenne Porządki" - Drużyna Dobrego Serca jednocząca się z całą cudowną Szóstką zorganizował zbiórkę niepotrzebych, ale dobrych i niezniszczonych rzeczy, które potem trafiłydo potrzebujących.

Wiele z tych przedsięwzięć realizujemy w każdym nowym roku szkolnym. Chętnych do pomocy nie brakuje.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk