Toogle Left

W tym roku szkolnym uczniowie biorą udział w zajęciach kolejnej edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt jest realizowany w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje i skłania do zmiany stylu życia. Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.   Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich,  że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Cele projektu są realizowane poprzez zajęcia edukacyjne wzbogacające wiedzę o roli żywienia,  zajęcia sportowo – rekreacyjne, kulinarne oraz plastyczno – techniczne.  Dla rodziców przeznaczone są tzw. Fora zdrowia przedstawiane w formie krótkich  prelekcji na spotkaniach z wychowawcą i ulotek edukacyjnych.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk