Toogle Left

 

W szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów klas trzecich "W krainie bajek”. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do czytania baśni, pobudzanie ich wyobraźni i fantazji, zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Mottem konkursu był cytat Ignacego Matuszewskiego:
„Bajki zostaną dopóty, dopóki nie zabraknie
na świecie dzieci oraz ludzi wrażliwych na piękno.”


W tym roku dwuosobowe zespoły popisywały się znajomością popularnych bajek i baśni. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami: układali puzzle, rozwiązywali zagadki i krzyżówki, rozpoznawali tytuły na podstawie skojarzeń. Na koniec każdy zespół miał okazję wykazania się twórczym talentem literackim, wymyślając zakończenie obejrzanego fragmentu baśni. Ogromne zainteresowanie oraz zachwyt jurry wzbudziły samodzielnie wykonane rekwizyty teatralne.
Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem i drobnym upominkiem, natomiast laureaci otrzymali dyplomy oraz gry planszowe.
I miejsce – Lilianna Jasik i Antonina Karpik – Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce – Julianna Cichy i Kalina Kowalik – Szkoła Podstawowa nr 4
III miejsce – Hanna Klimczyk i Elwira Żukowska – Szkoła Podstawowa nr 2

Uczniowie będzińskich szkół wykazali się doskonałą znajomością tematu, a poszczególne zadania dostarczyły im niezapomnianych wrażeń i mnóstwo dobrej zabawy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk