Toogle Left
czyta25 października społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział się w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" - wydarzenia realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji było uświadomienie zalet wynikających z umiejętności czytania i obcowania z książką. W działania zaangażowali się zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pracownicy administracji i obsługi. Naszą akcję wsparli swoją obecnością rodzice i babcie. Z zaangażowaniem i iście aktorskim kunsztem prezentowali fragmenty książek dla młodszych uczniów. Tego dnia szkolne sale i korytarze zamieniły się w przytulne kąciki czytelnicze, w których każdy mógł usiąść z ulubioną książką. Na ścianach i gazetkach pojawiły się kolorowe dekoracje i plakaty zachęcające do czytania. Nie zabrakło postaci z bajek, baśni i komiksów. Młodszym uczniom towarzyszyły pluszaki – przytulanki, miękkie podusie oraz kocyki. Wierzymy, że udział w tegorocznej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, zachęci wszystkich do sięgania po książkę w każdym miejscu i o każdej porze. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się wspaniałą rozrywkę i alternatywną formę spędzania czasu wolnego, a książka na stałe zagości w rękach uczniów. Dziękujemy wszystkim za aktywność i zaangażowanie w akcję czytelniczą.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk