Toogle Left
zzzW dniu 24.04.2023r. odbyły się Mistrzostwa Będzina w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Uczniowie klas czwartych z 7 będzińskich szkół rywalizowali ze sobą w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Po podsumowaniu wszystkich wyników dziewczęta zajęły 5. miejsce mając tyle punktów jak za 4 miejsce (zdecydowały punkty indywidualne), a chłopcy zajęli 2. miejsce i tytuł wicemistrzów Będzina w trójboju LA (brakło 3 punktów do zwycięstwa). Dodatkowo wręczone zostały medale dla najlepszych zawodników z poszczególnej dyscypliny: 3. miejsce i brązowy medal otrzymał Antek Frańczak w rzucie piłeczką palantową oraz 2. miejsce i srebro w skoku w dal. 3. miejsce i brązowy medal otrzymała Julia Bober za rzut piłeczką palantową. Drużyna chłopców awansowała do zawodów powiatowych, które odbędą się w maju. Serdecznie gratulujemy!