plateeNasi uczniowie stanęli w szranki z innymi utalentowanymi absolwentami podstawówek w kultowym Zagłębiowskim Liceum E. Plater w Sosnowcu, na wojewódzkim konkursie językowym. Udział w konkursie w prestiżowym liceum, które ukończyli m in. poetka Anna Kowalska, kompozytor i autor tekstów Jacek Cygan, dziennikarz Krzysztof Materna, aktor Łukasz Simlat, wielu wybitnych naukowców i lekarzy, jest wyróżnieniem i okazją do zapozania się ze szkola, która może stać się ich kolejnym miejscem zdobywania wiedzy. Można tu trafić i na Olimp i do Hadesu.