23do

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców, którzy przybyli na Dzień Otwarty. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Były występy zespołu „Grodziecka szóstka”, gry i zabawy sportowe, wspólna zabawa przy muzyce oraz nauka języka angielskiego na wesoło. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach pokazowych z geografii, fizyki, biologii i chemii. Dowiedziały się jak wywołać pioruny i błyskawice, wcisnąć jajko do butelki, zrobić bańkę w bańce oraz wybuch wulkanu. Nie mogło zabraknąć gier i zabaw matematycznych  oraz rozrywek umysłowych i ćwiczeń praktycznych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły przedszkolakom zajęcia plastyczne.  Własnoręcznie ozdobiły pastelami i pisakami kwiaty i przykleiły do balonów. Kolorowe balony z kwiatami zabrały do domów na pamiątkę wczorajszego spotkania. Na zakończenie pobytu w szkole nasi szkolni redaktorzy przeprowadzili wywiady z przyszłorocznymi pierwszoklasistami i ich rodzicami. Zarówno dzieci jak i ich rodzice opuszczali szkołę zadowoleni i uśmiechnięci. Mamy nadzieję, że ze wszystkimi, którzy skorzystali z naszego zaproszenia spotkamy się 1 września 2023 roku.