barborka2.grudnia 2022r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Górnika. Miała ona na celu podtrzymanie pamięci o górniczym stanie, a także przywołanie wspomnień z czasów świetności kopalni „Grodziec”. Uczniowie z klas młodszych i starszych przedstawili scenki odnoszące się do zwyczajów i legend górniczych. Pantomimą sugestywnie oddali trud pracy pod ziemią i zagrożenia wiążące się z wydobywaniem czarnego złota. Uroczystość ubarwiona została  tańcem i piosenkami ludowymi Śląska i Zagłębia w wykonaniu małych artystów z naszej szkoły „Grodziecka Szóstka", debiutujących podczas akademii oraz Zespołu Folklorystycznego „Grodźczanie”. Spotkanie środowiskowe zakończyliśmy pamiątkowymi zdjęciami oraz  wywiadami z przybyłymi gośćmi. Było wzruszająco i uroczyście.