kan17 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”.  Miło nam ogłosić, że Paulina Kubik  z klasy IV i  Jan Koryciński z klasy III a zostali wyróżnieni w tegorocznej edycji tego konkursu. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wyróżnionym – gratulujemy!  Konkurs wywodzi się z Australii (stąd nazwa KANGUR), gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów oraz udział w intelektualnej zabawie. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs ma charakter testu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów, podnoszą jego atrakcyjność. W naszej szkole w konkursie brało udział 35 uczestników w następujących kategoriach, MALUCH, BENIAMIN, KADET.