czpKlasy trzecie w ramach akcji: "Czyste Powietrze" uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska UM Będzin, Straży Miejskiej i Policji. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania informacji dotyczących pojazdów o napędzie elektrycznym poruszających się po naszym mieście. Na zajęciach wykorzystano materiały dydaktyczne przygotowane przez Edukacyjną Sieć Antysmogową. Krzyżówki, rebusy, interaktywna gra, filmiki okazały się dobrą okazją do dyskusji nt. skutecznych sposobów poprawy jakości powietrza, którym zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym, oddychamy. Podsumowaniem akcji szkolnej klas I-III była wystawa prac plastycznych pod hasłem: Stop Smog! Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat problematyki zanieczyszczenia powietrza, klasy V-VIII na lekcjach geografii szczegółowo zapoznały się z tematem "Jak dzieci i dorośli mogą chronić powietrze?". Uczniowie wykonali plakaty i ulotki "Czyste powietrze - zadbaj o swoją przyszłość". Akcja "Czyste Powietrze" cieszyła się dużą znajomością i aktywnością uczniów.