ergoErgoskrzaty, czyli ergonomia dla najmłodszych,to grupa wspaniałych, młodych ludzi, którzy w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" tworzą projekt społeczny mający na celu przekazanie wiedzy najmłodszym na temat budowy kręgosłupa, poprawnego sposobu pakowania i noszenia plecaka oraz ergonomicznego siedzenia przy biurku.

W trakcie zajęć przemycili naszym ucznim parę zagadnień z anatomii, takich jak:  gdzie w ogóle znajduje się ten mistyczny kręgosłup i po co on jest, jak jest zbudowany,  parę informacji o tym, że kręgosłup ma swoje naturalne krzywizny,  że może się zepsuć poprzez złe korzystanie ze swojego ciałka. Projekt ten ma na celu dotarcie nie tylko do najmłodszych, ale również do ich rodziców. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie rozświetli uczniom i ich rodzicom zagadnienie ergonomii oraz pomoże w życiu codziennym.