Toogle Left

sejm10 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zaproszenie otrzymaliśmy  od posła na Sejm RP Pana Rafała Adamczyka. Zwiedzanie Sejmu zaczęliśmy wykładem na temat historii polskiego parlamentaryzmu.

 

 

 

Następnie zasiedliśmy  w ławach na widowni Sali Posiedzeń. Wrażenie było ogromne. Zobaczyliśmy piękną, obszerną salę, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów  i fotelem Marszałka. Z Sali Posiedzeń udaliśmy się wraz z przewodnikiem oraz posłem p. Rafałem Adamczykiem na dalsze zwiedzanie. Nasza pani przewodnik poprowadziła nas między innymi po Hallu Głównym, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych  w czasie II wojny światowej. Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady. Nasz pobyt w Sejmie uwieczniony został wspólnym zdjęciem. Po spotkaniu, pan poseł zaprosił uczestników wycieczki na obiad w jednej z sejmowych restauracji.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu posła p. Rafała Adamczyka wizyta  w Sejmie stała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i wiadomości, a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi.

Wyrażamy serdeczne podziękowania p. posłowi Rafałowi Adamczykowi  za zaproszenie nas w tak szczególne miejsce.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk