gorW Ośrodku Kultury w Grodźcu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie tańcem, śpiewem i poezją uczcili święto górników - Barbórkę. Przedstawienie rozpoczęło się pantomimą. Grupa górników zjechała windą pod ziemię i zapoznała widzów z codziennym górniczym trudem. Zobaczyliśmy pracę górników na ścianie, spotkanie z Barbórką oraz skarbnikiem, a także niebezpieczeństwa, z jakimi spotykają się podczas pracy na dole.

W dalszej części przedstawienia uczniowie klas młodszych z ogromnym rozmachem zaprezentowali "Trojaka" oraz zaśpiewali "Karlika". Na scenie w symbolicznym tańcu pokazano także rzeczywistość współczesnej energetyki - odnawialne źródła energii. Na koniec wszystkim górnikom życzono 100 lat. Uroczystość zakończył występ zespołu Grodźczanki.