dzszW wigilię świętego Andrzeja obchodziliśmy dzień szkocki związany z pobytem nauczycieli naszej szkoły w Edynburgu w programie Erasmus plus. Cała szkoła została przyozdobiona szkockimi symbolami: tartanem, niebieskimi flagami z krzyżem Św. Andrzeja patrona Szkocji, ostami, rysunkami ze szkockimi krajobrazami. Dekoracjami były także konkursowe prace zamków szkockich i potworów z Loch Ness.

Przez szkołę przy dźwiękach dudów przeszedł kraciasty korowód uczniów w kiltach i jednorożców. Równolegle w kilku salach odbywały się happeningi i przedsięwzięcia edukacyjne. Klasa 2b zamieniła się w Loch Ness, a uczniowie przeprowadzili wywiad z Nessie po angielsku obserwowany przez calą społeczność szkolną. W klasie 2a odbyły się warsztaty poświęcone tańcom i muzyce szkockiej. Na koniec w magicznej świetlicy, dzieci cieszyły się z tradycyjnych wróżb andrzejkowych, zajadając pyszne kruche ciasteczka. The Scottish Story Telling Centre - centrum opowiadania historii wraz z uczniami kółka poliglota zaprezentowało w jęz. angielskim historię tragicznej szkockiej królowej Marii Stewart. Uczniowie występowali w dworskich kostiumach w iście bajkowej scenografii. Żywą lekcję historii wzbogaconą o pokaz multinedialny oglądały wszystkie klasy. W przygotowanie tego ogólnoszkolnego święta zaangażowało się wielu nauczycieli oraz rodziców naszych uczniów którzy pomagali przygotować dekoracje i kostiumy.