MDPDKonwencja o prawach dziecka uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Mówi o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

20 listopada odbywają się międzynarodowe obchody 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka. Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do akcji UNICEF.  Uczciliśmy ten dzień, solidaryzując się z dziećmi na świecie. Wszystkie klasy młodsze przystąpiły do konkursu na najpiękniej udekorowaną klasę. Były niebieskie (kolor UNICEF) serduszka, bibułowe kwiaty, baloniki oraz ilustracje przedstawiające prawa dzieci. Uczniowie do szkoły przyszli ubrani na niebiesko, klasy pierwsze obejrzały prezentację oraz uczyły się "Piosenki o prawach dziecka”. W klasach starszych odbędą się zajęcia na temat „Konwencja o prawach dzieci”. Obchody 30-lecia Konwencji są okazją, aby przypomnieć o naszym zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. To także sposobność trwałego zaangażowania, aby słuchać, wspierać i działać z dziećmi i młodzieżą oraz budować przyszłość z tymi, którzy będą ją kontynuować.