smogTemperatura spadła, mamy sezon grzewczy, Będzin i okolice przykryła gęsta czapa paskudnego SMOGU… Jakość powietrza zależy bowiem od tego, czym i jak palimy! Z tego powodu uczniowie wzięli udział w zajęciach „Smog czy smok?”. Podczas zajęć promujących postawy ekologiczne dowiedzieli się, co to takiego ten straszny SMOG, czym nie można palić w piecach oraz co psuje naszą atmosferę. Uczniowie przymierzali też maski anty-smogowe. I choć było im w nich do twarzy, to raczej wszyscy nie chcemy, by stały się „elementem obowiązkowym” szkolnej wyprawki! Nasi podopieczni już wiedzą, co psuje powietrze – warto więc dotrzeć z tą informacją do innych!