dg54 grudnia to Barbórka - Dzień Górnika. To święto górnicze obchodzone w dniu św. Barbary z Nikodemii, patronki dobrej śmierci   i trudnej pracy. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano dla Braci Górniczej Zagłębia Dąbrowskiego piękną uroczystość. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Starzyk”, podczas którego przodowy Józef wraz z żoną Karolinką w zabawny sposób opowiedzieli o pracy, zainteresowaniach i obyczajach górników. Były też wiersze, piosenki i taniec dziarskiej brygady górników. Ze sceny popłynęły też życzenia oraz słowa uznania za trudną i ciężką pracę Górników. Pod koniec uroczystości wspominano działalność Kopalni Węgla Kamiennego „Grodziec" oraz innych zagłębiowskich kopalni, których nie ma już na mapie naszej małej ojczyzny.