Odnowiona biblioteka

Zreformowana szkoła duży nacisk kładzie na samodzielność wyszukiwania informacji i docierania do różnych źródeł. Dlatego też dużą rolę w procesie kształcenia tych umiejętności odgrywa biblioteka i czytelnia. Tam bowiem uczeń samodzielnie, aczkolwiek pod kierunkiem wyszukuje informacje na żądany temat w różnych źródłach. Nasza szkolna biblioteka udostępnia zbiory zarówno uczniom jak i nauczycielom. Pomaga w wyszukiwaniu wiadomości na określony temat, uczy sprawnego posługiwania się słownikami, encyklopediami, korzystania z księgozbioru podręcznego. Bibliotekarze pani Justyna Bielawska i Monika Wójtowicz - Paszkowska prowadzą rozmowy z uczniami o nowościach książkowych, zachęcają do ich czytania. Realizują program przysposobienia czytelniczego i informacyjnego w klasach I – VII. Wspólnie z aktywem bibliotecznym organizują różnego rodzaju konkursy: plastyczne – „Owoce jesieni", projekt okładki do ulubionej książki, Kartka Bożonarodzeniowa przedstawienia z okazji DNI KSIĄŻKI I PRASY – „Przyjaciele Książki" pasowanie na czytelnika uczniów klas I, Szkolny Turniej SCRABBLE. Biblioteka szkolna ściśle współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Będzinie. Organizuje spotkania z autorami książek, Dzień Głóśnego Czytania. Realizuje projekt CEO - "PoczytajMy". Uczniowie klas młodszych uczestniczą w cyklicznych spotkaniach pt: ''Spotkania z literaturą" poznając twórczość takich autorów jak: Julian Tuwim, Wanda Chotomska, Jan Brzechwa, Maria Krüger i innych. Uczniowie klas starszych uczestniczą w lekcjach bibliotecznych. Ponadto w zakresie prac biblioteczno – technicznych wykonuje się:  aktualizacje kart czytelnika, odnawianie kart książek,  renowacje zniszczonych książek,  foliowanie, opracowanie nowo zakupionych książek (wpis do księgi inwentarzowej, opis, opieczętowanie, oznakowanie).

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

Poniedziałek: 8.00 - 14.30